مطالعه مقایسه ای بر روی VPN و I2P

VPN vs I2P

I2P یا پروژه اینترنت نامرئی یک نوع از شبکه مرور اینترنت است. این به افراد کمک می کند تا فایل ها و پیام های رمزگذاری شده را به طور ناشناس ارسال کنند. آدرس IP اصلی برای ارسال کننده داده قابل شناسایی یا ردیابی نخواهد بود. این باعث افزایش امنیت و حفاظت از داده ها می شود.

VPN vs I2P

I2P  و VPN  هر دو توانایی حفاظت از حریم خصوصی داده های ارسال شده را دارند

با این حال، مانند I2P سیستم مستقل شبکه خصوصی مجازی یا VPN به طور دیجیتالی برای انتقال داده ها به روز رسانی شده است. این همچنین آدرس IP را از کاربران اینترنت مخفی نگه می دارد. هر دو سرورهای با فن آوری بالا افراد را قادر به ، به اشتراک گذاری فایل می کنند. این دو سرور خصوصی حفاظت بهتر داده ها و حریم خصوصی کامل را تضمین می کنند.

تمرکز بر روی امنیت داده ها در صورت نصب VPN و  I2P

با این حال در صورتیکه نقش های مربوطه I2P و VPN را ارزیابی می کنید، شما باید بر روی اهمیت امنیت و محرمانه بودن تحویل داده ها تمرکز کنید. نرم افزار پروژه اینترنت نامرئی دارای نصب آسان است در حالیکه ابزار VPN به آسانی آن نیست. پشتیبانی فنی خوبی برای راه اندازی VPN مورد نیاز است.

 

I2P  با حالت های مختلف انتقال داده

پروژه اینترنت نامرئی یا رابط I2P یک حالت متفاوت از انتقال داده از طریق گره های متعدد است. دستگاه  هایی که برای اجرای I2P استفاده می شوند گره نامیده می شوند. بنابراین، هکرها منبع اصلی از پورت IP را پیدا نمی کنند.

I2P-invisible-internet-project

در زمینه عملی، داده هایی که از طریق رابط I2P منتقل می شوند نیاز به کامپیوتر های متعدد با پورت های I2P دارند. بنابراین هکرها آدرس های IP غیر واقعی را پیدا می کنند. ناشناس ماندن بخوبی حفظ می شود هنگامیکه شما این نوع از پروژه نامرئی اینترنت را برای تبدیل داده ها استفاده می کنید. اتصال اینترنت به طور کامل از پهنای باند واقعی جدا شده است. این یک سیستم ارتباطات از راه دور خصوصی است.

کاربران I2P چندین حالت سوییچ کردن داده های خودکار را برای منحرف کردن مسیر داده ها بکار می برند. بنابراین، این برای افراد خارجی بسیار مشکل است که آنها را رمزگشایی کنند.

VPN قدرت بیشتر برای حفظ ناشناسی

IP از ابزارهای I2P مسیریابی می کند. با این حال، برخی از منتقدان ادعا می کنند که در اینجا تعداد زیادی رمزگشاهای پیشرفته IP وجود دارند که برای باز کردن پورت های I2P مفید هستند. هکرها مسیرهای دسترسی داده ها برای ورود به I2P را به کندی کشف می کنند. همین ترس در مورد نصب Chrome و Java Script نیز قابل لمس است. بدون شک VPN نرم افزار مناسب برای کنترل هک شدن داده ها است.

encrypted-VPN-for-voip

خرید VPN از parsvpn.online برای پوشش اتصال I2P مناسب است اگر شما داده ها را از طریق VPN به  I2P رها کنید. بنابراین، اگر نیاز به ناشناسی بالاتر و رمزگذاری داده ها دارید، ابزار VPN را برای استفاده نصب کنید.

از سوی دیگر، سرویس VPN مقرون به صرفه نیست. VPN بر روی بسته های اجاره شده ارائه شده توسط شرکت های VPN مختلف متکی است. اگر شما یک شرکت کوچک راه اندازی شده دارید، انتخاب شبکه های دیگر انتقال خصوصی مجازی مانند Tor مناسب است. VPN ها برای شرکت های فناوری بزرگ که دارای نیروی کار و پول برای حفاظت از این ساختار مدیریت داده قدرتمند مناسب است.

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.online